Рекомендації для батьків

sovety„Як навчити дитину вчитися? ”

 Часто батьки кажуть: „Моя дитина не хоче вчитися! Що ж робити?”.

Щоб зберегти у дитини бажання вчитися, прагнення до знань, необхідно навчити його добре вчитися.

Деякі батьки вважають, що, віддавши дитину  до  школи,  можна полегшено зітхнути: тепер усі проблеми, пов'язані з навчанням, повинна вирішувати школа. Звичайно ж, школа не відмовляється від своїх обов'язків. Але й батьки не повинні відмовлятися від допомоги.

Допомога дітям  має бути ефективною, грамотною і повинна йти в трьох напрямах:

  1. Організація режиму дня.
  2. Контроль за виконанням домашніх завдань.
  3. Привчання дітей до самостійності.

Розглянемо кожний із напрямків окремо.

ОРГАНІЗАЦІЯ РЕЖИМУ ДНЯ

Організація режиму дня дозволяє  дитині:

  • легше впоратися з учбовим навантаженням;
  • захищає нервову систему від перевтоми.

У 20%  школярів  погане  здоров'я – причина  неуспішності. Тому привчайте  дітей до дотримання режиму дня; раціонального харчування; обов’язкових прогулянок.

Точний розпорядок занять - це основа будь-якої праці. Необхідно включати в режим дня щоденне виконання домашніх обов'язків (купівля хліба, миття посуду, винесення сміття і так далі). Їх може бути трохи, але треба, щоб діти виконували свої обов'язки постійно.

Важливе питання в організації режиму дня - це організація дозвілля. Важливо не залишати дитину без нагляду, а дати можливість займатися улюбленою справою у вільний від навчання час. Особливу увагу слід приділяти перебуванню на свіжому повітрі (до 3,5 г. у день)

КОНТРОЛЬ З ВИКОНАННЯМ ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ

Контроль має бути систематичним, а не від випадку до випадку і не обмежуватися питаннями:

  • які відмітки?
  • чи виконав уроки?

Після ствердної відповіді батьки займаються своїми справами, не контролюючи дітей. Деякі батьки не контролюють дітей взагалі, пояснюючи це нестачею часу, зайнятістю. В результаті діти не засвоюють матеріал, роботи виконуються недбало, брудно, пропуски починають накопичуватися, що може привести до інтелектуальної пасивності дитини. Вона не розуміє питань учителя, відповідей товаришів. Їй  стає не цікаво на уроці, вона не намагається розумово працювати, а небажання напружуватися подумки переростає в звичку, тобто розвивається інтелектуальна пасивність. Це приводить дитину до небажання вчитися.

Тому допомога дітям повинна виявлятися своєчасно,контроль має бути постійним, щоденним.

Добре якби ви цікавилися:

  • що вивчала дитина сьогодні в школі;
  • як воназрозуміла матеріал;
  • як вона  може  пояснити, довести ті дії, що виконувала.

Уроки мають бути виконані, і виконані добре. Виправдання невиконаним урокам немає і бути не може. Для вироблення цієї звички, треба, щоб батьки з повагою відносилися до навчання - як важливій і серйозній справі.

ПРИВЧАННЯ ДО САМОСТІЙНОСТІ

При перевірці домашніх завдань не поспішайте вказувати на помилки, нехай дитина знайде їх сама, не давайте готової відповіді на їх питання. Не забувайте, що головне все-таки не в тому, щоб  здолати  ту або іншу  трудність, а в тому, щоб на прикладі кожного окремого випадку показувати, як взагалі потрібно долати труднощі у навчанні і привчати дітей до все більшої і більшої самостійності.

Успіхів вам! Усе у вас вийде!