- Будьте добрим і гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до свого здоров'я.
- Загартовуйтеся разом із дитиною.
- Дотримуйтеся режиму харчування. Зумійте переконати сина чи доньку споживати всі страви, навіть ті, які вони не люблять, але які є для них необхідними й корисними.
- Загартовуйтесь разом з дитиною.
- Домагайтеся розуміння дітьми настанови: усьому свій час. Привчайте дітей дотримуватись рухового й повітряного режимів, постійного часу сну та приймання їжі.
- Проводьте водні процедури (обливання ніг та тіла, вологе обтирання рукавичкою або рушником).
- Поєднуйте ходіння босоніж зі щоденними ваннами для ніг, поступово знижуючи температуру води.
Фізкультура для дітей різного віку, починаючи з дитячого, має величезне значення. Навіть, мабуть, набагато більше, ніж для дорослих. Адже дитинство – це час зростання і становлення всіх систем організму.
Фізкультура для дітей до року життя включає рефлекторні, пасивні та активні вправи. Рефлекторні вправи – це неусвідомлені рухи, які робить дитина у відповідь на якесь роздратування. Пасивні вправи – це коли займається з дитиною сам робить вправи за нього. А активних вправи – це ті, які дитина виконує самостійно. А також фізкультура для дітей супроводжується масажем.
Розгинання хребта – рефлекс викликають, проводячи двома пальцями по обидва боки хребта від сідниць до плечового пояса, при цьому дитина лежить на боці (виконувати по 2-3 рази на кожному боці).
Фізкультура для дітей від 3-х до 4-х місяців
У цьому віці встановлюється рівновага тонусу згинальних і розгинальних м’язів рук. Вводять пасивні вправи. Фізкультура для дітей рекомендує:
- розгинання хребта та ніг – рефлекторне вправу, для якого потрібно, утримуючи дитини однією рукою під живіт, а інший за ноги, піднімати його над столом (2-3 рази);
- схрещування рук на грудях зі згинанням і рзгібаніем – пасивне вправу доповнюють згинанням і розгинанням рук (6-8 разів);
- розгинання хребта та ніг – рефлекторне вправа, при якому дитини піднімають, тримаючи під живіт (1-2 рази);
- «переступання» – активне вправу, для якого тримають дитину під мишки і приставляють стопами до столу (1 раз).
- піднімання прямих ніг – пасивне вправу, для якого потрібно руками зафіксувати коліна і піднімати ноги до вертикального положення (4-6 раз);
- повзання – активне вправу, для якого перед дитиною потрібно покласти яскраву іграшку, а стопи зафіксувати так, щоб ноги були зігнуті в колінних і кульшових суглобах (4-6 разів).
- нахил і випрямлення тулуба в положенні стоячи – активне вправу, для якого дитини притуляють спиною до дорослого, біля ніг кладуть іграшку, і пропонують дитині її підняти (2-3 рази).
Добавить комментарий