Музика в житті малюка

Вплив музики на психоемоційний стан дитиниМузика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини якомога раніше. І батьки мають право запитати: невже не рано?

На це питання можна відповісти так: ні не рано, а може трішечки пізно. Вченими доведено, що ще до народження дитина сприймае не тільки голос матері, але і деякі звуки ззовні. Це говорить про те, що музика, музичне мистецтво ближче дитинці, ніж інші види мистецтва, тому що слуховий аналізатор дитини починає формутися одним із перших.

Для дітей ранього віку інтонаційна виразність музики, близька до інотонації голоса людини і має велике значення. Вона благодійно діє на настрій дитини, визиває перш за все почуття задоволенням. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини.

Музичне сприйняття музики дитиною підвищує більшість процесів формування його організму та психіки. Різноманітні рухові реакції малюка які визивають музичні звуки, говорять про прямий зв?язок музики з фізичним розвитком людини. Музичні здібності у дитини можуть виявляться дуже рано, а їх відсутність не можна вважати дійсним.

Тількі ваша турбота про залучення дитини до музики зможуть закласти в дитині „ядро” музичності. Для цього наберіться терпіння. На першому етапі вам потрібно 3-5 хвилин. Нагадаємо про те, що ваша задача вчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння рітмічно рухатись під музику.

Але більшість батьків такої освіти не мають, да і не обов?язково. Достатньо вміти чисто співати, правило інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи. Не обов?язково повторювати репертуар, з яким дитину ознайолюють в дитячому садку. В більшості діти не можуть відтворити ці музичні твори. І тому на домашніх музичних заняттях ви маєте можливість знайомити дітей з тими музичними творами, які відомі вам, але вони повині бути зрозумілими дітям.

Дитина емоційніше сприймає і голос і рухи батьків, із задоволенням повторює їх. Якщо в занятті з дитиною ви будете використовувати і музичні інструменти якщо вони є, це можуть бути (бубон, барабан, трикутник) це збагатить уяву дитини про звукову палітру музики.

Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький росточок майбутньої талановитої особи. Крім того, ви, мабудь, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйною, яка розуміє і цінує красу оточеного світу. Ці прикрасні людські почуття можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого ранього дитинства.

Пока нет комментариев

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *