Розвиток естетичного почуття дитини засобами музики

Розвиток естетичного почуття дитини засобами музикиЕстетичне почуття – найскладніший вид усвідомлення прекрасного в житті. Воно характеризується здатністю та підготовленістю людини діставати насолоду від сприймання прекрасного. Справжня краса музики полягає не стільки в самих тембрах і переливах звучання, скільки в можливості переживати за допомогою музики єдність з природою, іншими людьми, зі своїм народом, з усім людством в цілому і через переживання цієї єдності знайти в собі бажану психологічну стійкість і душевне здоров’я.

У дитини в процесі сприйняття музичних образів виникає почуття співпереживання, до якого вона в своєму повсякденному житті не піднімається і не зможе піднятися. Після прослуховування музичного твору дитина повертається в зону своїх емоцій, але вже якоюсь мірою збагаченою.

Ця особливість музики дає дитині можливість духовно надолужити те, чого не вистачає їй у неминуче обмеженому простором і часом житті. компенсувати за допомогою уяви задоволення багатьох потреб.

Культура і мистецтво, які зберігають цінності загальнолюдського досвіду, допоможуть дитині бачити світ не лише на більш високому рівні осмислення, а й «одухотворити» її інтелектуальну сферу, забезпечити гармонію інтелектуального й емоційного.

Пока нет комментариев

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *