9 чудових порад про виховання дітей від матері Терези

Мати Тереза

Великих справ немає,
Є тільки малі справи,
Які ми робимо з великою любов’ю

Мати Тереза.

 1. Будьте уважні до того, що ви їм кажете. Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі, звертаючись до дитини, називають її ледарем, дурнем, бездарою. Цим дорослі - батьки і вихователі - часто гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час дійсно стають недопитливими, ледачими і нездарами.
 2. Не треба лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими.
 3. Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань і нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.
 4. За будь - яких обставин намагайтеся бути на висоті в очах своїх дітей. Не виста-
  вляйте напоказ свої слабкості і недоліки. Коли батьки дозволяють дітям бачити їх слабкості, діти хвилюються, втрачають орієнтацію, оскільки їм ні на кого більше покластися.
 5. Дитина, яка відчуває себе маленькою і слабкою, хоче мати над собою непорушний авторитет, котрий її захищає.
 6. Дитина шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Якщо вдома дитина є свідком сварок, суперечок між батьками, бачить брехню і нечесність, то як можуть батьки очікувати, що їм вдасться добре виховати його. Коли дитина бачить, що її батько чи мати поводяться неправильно, вона відчуває себе втраченою і бунтує. Це причина багатьох трагедій в сім'ї та суспільстві.
 7. Краще ніколи не бити дитину. У крайньому випадку, якщо вона цього дійсно заслуговує, прочуханка їй нe зашкодить, але будьте обережні! Ніколи не карайте дитину, якщо ви роздратовані. Ви залишите в його пам'яті враження ненависті, злоби, а не справедливості. А для справжнього виховання дитина повинна відчувати, що ви справедливі і тому маєте рацію, караючи його.
 8. Ось чому, якщо вже вам і доводиться покарати дитину, ваш погляд не повинен висловлювати ні злості, ні ворожості: дитина швидко забуде ляпаса, але ніколи не забуде ваш погляд, сповнений ненависті і злоби. Ваші покарання повинні бути продиктовані не тим, що у вас «увірвався терпець», а бажанням дати зрозуміти дитині, що задля її ж добра існують правила, яких потрібно дотримуватися.
 9. Діти повинні безмежно довіряти своїм батькам і коритися їм. Це одне з основних правил виховання дітей у дружній і люблячої сім'ї. Так поводився Ісус у Назареті, тридцять років підкоряючись своїм батькам.

Пока нет комментариев

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *